Алгоритм допомоги постраждалим
Постраждалі від насильства здебільшого замовчують його вчинення. Тому важливо бути уважним до своїх близьких. І у випадку вчинення насильства щодо них знати, як діяти правильно.
Блок 3 / Лекція 3
Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших
кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна
за телефоном Національної «гарячої лінії» з попередження
домашнього насильства — 116 123.
Залежно від того, якої допомоги потребує людина,
ви можете звернутися до різних установ:
Медична допомога
Якщо за фактом насильства викликали поліцію, працівники можуть самостійно викликати карету швидкої. В інших випадках потрібно звернутися до закладів охорони здоров'я. Медичну допомогу також можуть надавати центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Психологічна допомога
Постраждала особа може отримати безкоштовну консультацію психолога на «гарячій лінії». Або безкоштовний курс реабілітації у громадських організаціях та центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Правова допомога
Консультації професійного юриста щодо процедури розлучення, оформлення аліментів, повернення майна та іншого можна отримати у спеціальних центрах безоплатної правової допомоги. Інформація про такі центри — за номером «гарячої лінії».
Тимчасовий притулок
Його можуть надавати соціальні служби і спеціалізовані громадські організації. Деякі з них навіть сприяють отриманню професії та працевлаштуванню. Інформація про притулки у регіоні — за номером «гарячої лінії».